PILOTNÍ STUDIE

Děkujeme, že jste se zapojili do naší studie!

Dospělí ve věku 50+, kteří vlastnili chytrý telefon ("smartphone") s operačním systémem Android, kteří byli schopni normální pohybové aktivity (tzn. neměli lékařem nařízeno omezovat každodenní pohybovou aktivitu), se zapojili do naší pilotní studie. 

O čem studie byla?  

V rámci naší pilotní studie jsme testovali novou dotazníkovou aplikaci, její využitelnost, a proveditelnost intenzivního monitorování pohybové aktivity s využitím chytrých telefonů a fitness náramku. Celá studie trvala tři měsíce.

Co účast ve studii obnášela?

Každý účastník ve studii:

1. Vyplnil dotazník online na začátku a konci studie. 

2. Nosil chytrý telefon a vyplňoval krátké dotazníky (max 3 min) skrze naši aplikaci (ta byla nainstalována na osobní telefon našich účastníků). Dotazníky byly zasílány vždy po dobu 8 dnů ve třech vlnách oddělených zhruba 1 měsícem.

3. Nosil fitness náramek Fitbit, který byl zapůjčen po celou dobu studie.

4. se mohl (dobrovolně) účastnit krátkého diskusního setkání (fokusní skupina) po ukončení studie. 

Co za účast ve studii?

Za účast ve studii jsme nenabízeli žádnou finanční kompenzaci. Nicméně svědomité vyplňování dotazníků (alespoň 85%) bylo odměněno částkou od 300 do 600 Kč a taky účastníci měli možnost vyzkoušet si relativně moderní fitness náramek, aniž by jej museli sami kupovat.  Na konci studie obdrželi účastníci individuální zpětnou vazbu na základě svých dat z fitness náramku.

Celkové výsledky závěrečného dotazníku se zpětnou vazbou k nahlédnutí ZDE.

Informovaný souhlas ke studii je k nahlédnutí ZDE.

Příloha informovaného souhlasu s informacemi o zpracování osobních údajů v rámci použitých mobilních aplikací je k nahlédnutí ZDE.

Fitbit náramek


Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.